MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

09.12.2017 12:30

Ve středu 6. prosince se v dojo oddílu N62 Kladno konala pro členy oddílu a jejich rodiče mikulášská nadílka. Po zahájení a uvítání všech přítomných předvedli mladí judisté náplň tréninkové jednotky (foto č. 2-6). Poté seznámil vedoucí trenér Václav Novák přítomné se sportovními výsledky členů oddílu judo N62 Kladno od ledna 2017 do 2. prosince 2017 v tomto znění:

Závodníci se zúčastnili celkem 40 soutěží v ČR a vybraní závodníci (Bareš P., Hadravová K.) 3 soutěží v zahraničí za reprezentaci výběru Středočeského kraje. Počet startujících judistů oddílu N62 Kladno byl 40. Na těchto soutěžích vybojovali celkem 80 prvních míst, 46 druhých a 40 třetích míst.

Tituly "Krajský přeborník" vybojovalo 9 závodníků. Ve svých věkových a váhových kategoriích jsou to judisté: Hadravová Kristýna, která vybojovala tituly jak ve starších žákyních, tak i v dorostenkách. Dále získali titul "Krajský přeborník" Franěk Šimon, Bareš Pavel, Němeček Šimon, Bačina Michael, Pokorná Natálie, Darsa Filip a Kurhan Stanislav. V "Přeboru ČR" starších žáků vybojoval bronzovou medaili Cibík Pavel. V "Mistrovství ČR dorostenek " Pokorná Natálie vybojovala bronzovou medaili. Dále se umístili na pěkném 5. místě Bareš Pavel v kategogii starších žáků, Hadravová Kristýna v kategorii starších žákyň a dorostenek a Dembinná Klára v kategorii dorostenek. V "Mistrovství ČR družstev dorostenek" naše děvčata vybojovala ze sedmi oddílů 5. místo. Dále na MČR starších žáků a žákyň družstev z našeho oddílu startovali na hostování 2 závodníci. Bareš Pavel za oddíl Čáslav a Hadravová Kristýna za oddíl Mělník. S těmito oddíly oba závodníci vybojovali stříbrnou medaili. Za zmínku stojí to, že všechna svá utkání ve kterých startovali za tato družstva, přesvědčivě vyhráli.

Dále naši dva nejlepší závodníci Bareš Pavel a Hadravová Kristýna šířili umění juda, které se naučili ve svém oddíle, i na zahraničních soutěžích. Ve výběru Středočeského kraje se zúčastnili evropských turnajů kategorie "A" judistů do 16ti let v Polsku a Maďarsku. Hadravová Kristýna vybojovala v silné konkurenci zahraničních závodníků 2x sedmé místo a Bareš Pavel byl 1x sedmý.

Po přečtení této zprávy následovalo vyhodnocení nejlepších sportovců oddílu judo N62 Kladno za rok 2017.

dorostenky     -  Pokorná Natálie

Současně byli vyhodnoceni a obdrželi diplomy "Za vzornou reprezentaci oddílu judo N62 Kladno v roce 2017: Bačina Michael, Darsa Jakub, Vondráček Jonáš, Briš Daniel, Vítová Nikola, Durecová Anna, Dandar Vojtěch, Bonczkovský Jan, Fryjauf Pavel, Machač Marek, Rus Vojtěch, Javůrek Jonáš, Fryjauf Jiří, Kurhan Roman, Franěk Šimon, Bareš Pavel, Bouma Jiří, Plocar Jonáš, Hadravová Kristýna, Kurhan Stanislav, Kynclová Hana, Dočekal Jan, Bouma Jan, Dembinná Klára, Pelikánová Máša, Souček Tomáš (foto č. 7-8).

V závěru příjemného odpoledne oddílového setkání přítomné navštívil Mikuláš s andělem a čertem, kteří rozdali zúčastněným judistům mikulášskou nadílku (foto č. 9-19). Při této příležitosti vedení oddílu děkuje paní Maškové za pomoc a ochotu při přípravě této nadílky.

Po rozdání balíčků obstaralo nejsladší závěr mikulášského setkání silné rodičovské jádro pod vedením paní Javůrkové doplněné o paní Němečkovou, Cibíkovou a Darsovou (foto č. 22), které předaly trenéru V. Novákovi velký dort se znakem oddílu k 55. výročí založení oddílu judo N62 Kladno (foto č. 23-25). O tuto sladkost se podělili přítomní mladí judisté. Také těmto maminkám patří velký dík k přispění velmi hezké atmosféry. Na mikulášské nadílce byli přítomni i zástupci tisku "Kladenský deník" a internetového deníku "Vaše Kladno".